stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drukuj

sekcja_plastyczna

Prowadzący:

Paweł Sobczak


Godziny zajęć:

wtorek - od 1515 do 1815

czwartek - od 1515 do 1815.

.

.

.

.

.


Plastyka to nie tylko blok, farby i kredki - z tych „narzędzi” dzieci często korzystają w przedszkolu, szkole i w domu. Dlatego więc na zajęciach plastycznych prowadzonych w Spółdzielczym Ośrodku Kultury staramy się stworzyć cotygodniową okazję do korzystania z innych – nowych, a często i zaskakujących twórczych materiałów i narzędzi.

Jak z drewnianej łyżki zrobić kukiełkę na przywitanie wiosny, a z rolki po papierowych ręcznikach wyczarować cały zwierzyniec? Jak z samoutwardzalnej masy (i co to w ogóle jest?) zrobić i płaskorzeźbę i korale, które potem można malować? Co to jest szlakmetal, jak malować żelowymi farbami do szkła i czym można rzeźbić? Na te i inne pytania odpowiadamy na zajęciach w praktyce korzystając nie tylko z profesjonalnych materiałów dla plastyków, ale także przemieniając zwykłe codziennie spotykane rzeczy w niezwykłe przedmioty.

Charakterystykę zajęciom plastycznym nadają sami uczestnicy – mali artyści,  którzy poprzez swoje zainteresowanie danymi technikami i materiałami wskazują czym lepiej im się pracuje, co wyzwala w nich kreatywność i twórczą moc.

Rytm zajęć plastycznych wyznacza kalendarz: ważne wydarzenia i święta oraz inspirujące pory roku! Tak więc jesienią zamiast na kartkach malujemy na ogromnych liściach platanów, uczymy się pozłotnictwa (!) a szare tkaniny zamieniamy w ciepłe jesienne krajobrazy. A biała zima u nas jest spotkaniem z kolorem – wykonujemy więc ozdoby na choinkę (korzystamy np. ze wzorów sprzed prawie 90 lat!) i kalendarze na Nowy Rok. Jest to też czas przygotowywania prezentów dla Babć i Dziadków na ich styczniowe święto. A wiosnę, kiedy ciepłe światło wpada przez okno pracowni, witamy nie poprzez wykonanie szarej marzanny, ale radosnej kukiełki „Pani Wiosny” z drewnianej łyżki, która przypomina nam też o tym, że 21 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru.  Wiosenne spotkania to też czas przygotowania świątecznych ozdób.  Każdy dzień może dać wiele twórczych inspiracji i pretekstów do działań, które rozwijają wyobraźnię, ćwiczą oko i dłonie! Każde plastyczne spotkanie jest okazją do odkrywania swoich zdolności i talentów, które każde dziecko posiada.

 
Copyright © 2021 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu