Start Spółdzielczy Ośrodek Kultury Wykaz sekcji Zajęcia techniczne dla dzieci

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drukuj

zajecia_techniczne_dla_dzieci

Prowadzący:

Magdalena Sontag

Godziny zajęć:

poniedziałek - od 15:30 do 17:30.

.

.

.

.

.


Dorośli projektanci i artyści zachwycają się ostatnio tworzeniem przedmiotów z ekologicznych i wtórnych materiałów. W sklepach i galeriach coraz częściej pojawia się ręcznie robiona biżuteria, elementy ubioru, zabawki, własnoręcznie zdobione przedmioty.  Nie trzeba być ani profesjonalnym twórcą, ani tym bardziej dorosłym, żeby stworzyć własnoręcznie coś wyjątkowego i funkcjonalnego. Wystarczy zobaczyć w zwykłej rzeczy, czasem już niepotrzebnej, potencjał i nadać jej nowe życie. W przemianie i tworzeniu takich rzeczy często pomagają rożne narzędzia i materiały, którymi posługują się profesjonalni artyści i rękodzielnicy.

Tego właśnie uczymy się na zajęciach technicznych w Spółdzielczym Ośrodku Kultury. Resztki materiałów zmieniamy w wiosenne ptaki, nikomu niepotrzebne deseczki i klamerki do prania zamieniamy w „domowe tablice informacyjne” na ważne notatki, a ze słoików i porcelanowych figurek tworzymy śnieżne kule, w których  brokat wiruje niczym prawdziwy śnieg. Na bal karnawałowy przygotowujemy maski, przed feriami  zimowymi robimy notesy, żeby zapisywać w nich plastyczne pomysły, na prezenty dla bliskich zdobimy drewniane ramki na zdjęcia, a przed świętami robimy nietłukące się bombki. Przy pomocy profesjonalnych farm, papierów, materiałów i narzędzi przetwarzamy przedmioty codziennego użytku w kolorowe i wyjątkowe rękodzieło. Uczymy się nowych technik plastycznych i rękodzielniczych (pozłotnictwo, filc, żelowe farby do szkła), poznajemy nowe materiały (masy samoutwardzalne, juta, jedwab). Uczymy się kreatywności – cechy, która urozmaica codzienność.

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.