Start Strona główna lista artykułów Katowice chcą przejąć Park Śląski

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Katowice chcą przejąć Park Śląski Drukuj
wtorek, 03 lipca 2018 09:39

W ostatnim czasie pojawił się pomysł, by finansowanie Parku Śląskiego (dawny Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku) od województwa przejęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice, Prezydent Marcin Krupa, zapytany o ewentualne współfinansowanie Parku Śląskiego przez Katowice stwierdził, że dojdzie do tego tylko, jeśli park zostanie przyłączony do naszego miasta. Obecnie cały obszar parku leży w granicach Chorzowa. Zaproponowano także, by do budżetu Parku Śląskiego dokładały się miasta, które z nim sąsiadują. Katowice miałyby płacić około 2 mln złotych, Chorzów – 1 mln, a Siemianowice Śląskie – 0,5 mln złotych.

Prezydent Marcin Krupa potwierdził, że faktycznie padły takie propozycje, ale są nie do zaakceptowania, a Katowice nie będą wydawać środków na teren leżący poza granicami miasta.

Zaproponowałem przejęcie Parku – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jesteśmy w stanie przejąć cały Park i cały go eksploatować – dodał.

Mówi się też o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy marszałkiem, do którego należy Park, a metropolią. Póki co, przejęcie parku przez Katowice, to mało prawdopodobny scenariusz.


Źródło: infokatowice.pl

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.