Start Strona główna lista artykułów Burze śnieżne i porywisty wiatr z prędkością do 80 km/h

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Burze śnieżne i porywisty wiatr z prędkością do 80 km/h Drukuj
poniedziałek, 14 stycznia 2019 13:57

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że 14 stycznia w dzień będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i północnym zachodzie.


Przelotne opady śniegu, w pierwszej połowie dnia miejscami również deszczu ze śniegiem. Na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, wysoko w górach o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na terenach podgórskich około -2°C wystąpi przed południem, później prognozowany jest spadek temperatury.

W wielu miejscach kraju będzie bardzo silnie wiało, spodziewać również się można burz śnieżnych i śnieżyc, co ma związek z gradientem ciśnienia.

Niż Florenz to głęboki niż, którego ośrodek znalazł się w niedzielę 13.01 nad środkową częścią Bałtyku przesunie się na północny wschód. Nad Polskę nadciągać zacznie arktyczne powietrze, które charakteryzować się będzie chwiejnością - opisuje sytuację pogodową Artur Surowiecki ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.

 

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.