Start Strona główna lista artykułów Galeria Katowicka wprowadza „ciche godziny”

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Galeria Katowicka wprowadza „ciche godziny” Drukuj
czwartek, 04 kwietnia 2019 06:57

Galeria Katowicka wprowadza „ciche godziny”. W każdą sobotę, w godzinach od 9. do 11., w centrum handlowym nie będą nadawane reklamy ani muzyka. To ukłon w stronę osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu.


Po raz pierwszy Galeria Katowicka wprowadziła tzw. „ciche godziny” 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przy okazji przedstawiciele galerii zapowiedzieli, że wyjątkowe rozwiązanie stanie się cotygodniową regułą.

- To pierwszy tego typu punkt, uruchomiony w polskim centrum handlowym. Przygotowano go zgodnie z wytycznymi i standardami lokalnej organizacji, na co dzień zajmującej się tematyką autyzmu – dodają przedstawiciele GK.

Dodajmy, że już od jesieni 2018 roku w katowickim centrum handlowymfunkcjonuje Pokój Wyciszenia przeznaczony dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu.

„Ciche godziny” w Galerii Katowickiej będą obowiązywały w każdą sobotę w godzinach od 9. do 11. W tym czasie w tzw. częściach wspólnych nie będzie słychać reklam i muzyki. Dodatkowo, prawie 60 najemców Galerii Katowickiej zadeklarowało, że na życzenie klienta ściszy muzykę lub przygasi światło w swoim lokalu. Lokale te zostały oznakowane specjalnymi naklejkami – wyjaśniają przedstawiciele Galerii Katowickiej.

 

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.