Start Strona główna lista artykułów Akcja "Seniorze, nie daj się oszukać!"

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akcja "Seniorze, nie daj się oszukać!" Drukuj
piątek, 24 maja 2019 09:17

Miasto Katowice we współpracy z katowicką Policją kontynuuje wielką akcję dotyczącą bezpieczeństwa katowickich Seniorów, polegającą na oplakatowaniu naszego miasta oraz wręczaniu zakładek do książek.

 

Tutejszy Urząd po raz kolejny sfinansował wykonanie specjalnych plakatów w formie naklejek odpornych na różne warunki atmosferyczne oraz zakładek do książek. Naklejki te zostaną umieszczone na drzwiach budynków mieszkalnych i będą ostrzegały przed oszustami. Angażując wszystkich mieszkańców Katowic, chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów!

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna "Seniorze, nie daj się oszukać!". W ramach tego przedsięwzięcia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach rozpoczęli największą w historii naszego miasta kampania plakatową dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych. Ma ona na celu ostrzeżenie seniorów przed oszustami. Akcja polega na oplakatowianiu drzwi budynków plakatami–naklejkami. Zawierają one ostrzeżenie seniorów o działających przez telefon oszustach podszywających się pod krewnych oraz policjantów. Druki są przygotowane w formie specjalnych naklejek, które są odporne na różne warunki atmosferyczne. Tym sposobem nie straszny im deszcz, śnieg czy upalne słońce.

Działania te mają za zadanie zaangażować jak największą liczbę mieszkańców Katowic do prowadzenia rozmów ze swoimi bliskimi seniorami oraz z sąsiadami. W rezultacie ma to przestrzec ich przed oszustami. Wspólnie z mieszkańcami Katowic chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów.

 

 

Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.