Start Strona główna lista artykułów Koncerty "Promenada po muzyce"

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Koncerty "Promenada po muzyce" Drukuj
czwartek, 06 sierpnia 2020 07:22

Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” są od lat ważną częścią kalendarza kulturalnego Katowic. Czyniąc zadość tradycji, mimo ograniczeń związanych z pandemią, i w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na letnie spotkania z muzyką klasyczną i rozrywkową.


Cyklem „Promenada po muzyce” dajemy możliwość posłuchania doskonałej muzyki w bezpiecznych warunkach sali koncertowej Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego. Zmienia się też dzień spotkań z muzyką, na które teraz zapraszamy w czwartkowe wieczory.

Podczas czterech wieczorów czeka na nas zróżnicowany repertuar. W pierwszym z nich usłyszymy świeże i autentyczne piosenki śląskiego zespołu Dominiki Kierpiec-Kontny SĄSTĄD. Nietuzinkowemu brzmieniu głosu wokalistki towarzyszą soczyste dźwięki wiolonczeli i mocno osadzone brzmienia kontrabasu, wzmocnione o elektronikę i elementy pianistyczne.

Muzykę bałkańską, klezmerską oraz polską w autorskich aranżacjach pełnego słowiańskiej energii zaprezentuje zespół DANCE OF FIRE. Następnie czeka na nas dwójka utalentowanych pianistów –Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk, czyli DOMBROVA PIANO DUO. Obaj bez przeszkód łączą w swoim repertuarze kompozycje z nurtu muzyki klasycznej, filmowej  i przeboje Nirvany.

Finał to pełne wyrafinowanego humoru spotkanie z muzyczną akrobatyką zespołu THE THREEX. Ci artyści z Bielska-Białej rzadko występują w Polsce. Częściej spotkać ich można za granicą. A szkoda, bo z lekkością, fantazją i humorem żonglują stylami. „Sonata Księżycowa” Beethovena w fuzji z Metallicą i Morricone? „Lot Trzmiela” w towarzystwie tanga Piazzolli? Żonglerka smyczkami i muzyka Smetany? To trzeba nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć.


Na bezpłatne koncerty zapraszamy w każdy czwartek sierpnia o godz. 18. Tradycyjnie poprzedzi je słowo wstępne w przystępny i ciekawy sposób przybliżające tematykę spotkania.

UWAGA! Ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na sali jest ograniczona do 250 osób, a na koncerty obowiązują wejściówki. Wejściówki (2 na osobę) można zarezerwować pisząc na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub od godz. 9.00 do 16.00 pod numerem telefonu: 32 609-03-32.Źródło: miasto-ogrodow.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.