stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Budżet Obywatelski Drukuj
wtorek, 25 sierpnia 2020 13:07

W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili w sumie aż 415 wniosków, z czego 76% zostało pozytywnie zaopiniowanych. Na stronie bo.katowice.eu zostały opublikowane wyniki weryfikacji merytorycznej. Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2021 roku zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 7 do 20 września.


- Mieszkańcy Katowic chętnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim, bo widzą efekty swojego zaangażowania. W ramach sześciu  poprzednich edycji BO katowiczanie wybrali łącznie aż 750 projektów, z których ponad 600 zostało zrealizowanych. Powstały nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery, boiska, pierwszy wodny plac zabaw w Katowicach, lodowisko w Murckach i tężnia solankowa. Z efektów projektów korzystają tysiące mieszkańców. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania realnych zmian swojego otoczenia i bardzo sprawnie z niego korzystają. W ramach siódmej edycji otrzymaliśmy wiele ciekawych i dobrze przygotowanych wniosków - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - W tej edycji rekordową była nie tylko liczba zgłoszonych wniosków, ale także liczba tych, na które będzie można oddać swój głos. Mam nadzieję, że poprzez liczny udział w głosowaniu, tak jak w zeszłym roku, mieszkańcy pokażą, że zależy im na realnym wpływaniu na swoje społeczności lokalne – dodaje prezydent Marcin Krupa i przypomina, że katowicki budżet obywatelski jest największy w Polsce per capita wśród miast wojewódzkich. 

Łącznie spośród 415 projektów do głosowania zakwalifikowano rekordowe 317, czyli 76% wszystkich zgłoszonych wniosków. 269 z nich to zadania lokalne, a 48 ogólnomiejskie.

Wykaz zadań zakwalifikowanych do głosowania dostępny jest na stronie www.bo.katowice.eu. Ostateczne listy projektów, na które będzie można głosować poznamy na początku września ponieważ do 27 sierpnia wnioskodawcy mają jeszcze możliwość wycofywania swoich zadań. Przypominamy, że aby automatycznie znaleźć się w gronie osób uprawnionych do udziału w głosowaniu należy w dniu 24 sierpnia 2020 r. być zameldowanym w Katowicach. Pozostali mieszkańcy będą mogli osobiście dopisać się do systemu głosowania w trakcie jego trwania.Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.