Start Strona główna lista artykułów Wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego Drukuj
czwartek, 24 września 2020 09:26

Osiedle Tysiąclecia zebrało najwięcej głosów w projektach ogólnomiejskich i lokalnych!


Katowiczanie wybrali do realizacji łącznie 122 projekty. - Wśród projektów ogólnomiejskich najwięcej głosów uzyskał pomysł budowy tężni solankowej na Osiedlu Tysiąclecia (między rondami Sybiraków i Stryji), który zebrał aż 14 658 głosów mieszkańców. Koszt realizacji projektu wyniesie 2,5 mln zł. Drugie miejsce zajął projekt dotyczący budowy tężni solankowej w Parku Kościuszki, na który oddano 13 549 głosów (wartość zadania 0,7 mln zł). Jednak wartość tego zadnia, podobnie jak projektu, który zajął np. 3 miejsce, tj. zakupu wozu gaśniczego dla OSP w Podlesiu, nie mieściła się w wolnych środkach po odliczeniu wartości zwycięskiej tężni z Osiedla Tysiąclecia. Dlatego zgodnie z Regulaminem do realizacji przeznacza się kolejny projekt, który mieści się w tej puli, a więc z miejsca siódmego, i jest to Nowoczesna fizjoterapia w Szpitalu Murcki, który uzyskał 4 377 głosów – mówi Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice. 

Najwięcej głosów wśród projektów lokalnych, również otrzymał projekt z Osiedla Tysiąclecia - Ogród sensoryczny ze skwerem przy ul. Tysiąclecia, który otrzymał aż 5 181 głosów. Warto dodać, że ten projekt stanowi swego rodzaju uzupełnienie zwycięskiej tężni solankowej, gdyż zlokalizowany ma być w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Oba te projekty, podobnie jak 14 innych zadań wybranych do realizacji głosami mieszkańców określone zostały jako zadania dwuletnie, a więc ich realizacji należy spodziewać się w 2022r. Pozostałe 106 projektów zostanie zrealizowanych już w przyszłym roku.

Spośród wszystkich osób, które zagłosowały większość stanowiły kobiety – ponad 52%. Frekwencja była mocno zróżnicowana w różnych grupach wiekowych. Największa (25%) została odnotowana wśród mieszkańców w wieku 35-44 lata. W pozostałych grupach wiekowych wyglądała następująco: osoby do 16. roku - 19%, 17-24 lat – 17%, 25-34 lat – 21%, 35-44 lat – 22%, 45-54 lat – 15%, 55-64 – 13%, 65 i więcej lat – 9%. Warto dodać, że najstarszy mieszkaniec, który zdecydował się oddać głos na projekty miał 99 lat, a najmłodszym uczestnikiem głosowania – za pośrednictwem rodziców - było niespełna miesięczne dziecko.


Więcej informacji o wynikach na stronie katowice.eu.


(kliknij, aby powiększyć)


Dziękujemy wszystkim głosującym mieszkańcom!


Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.