Start Strona główna lista artykułów Ogrzewanie całoroczne

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ogrzewanie całoroczne Drukuj
piątek, 02 października 2020 10:47

W związku z pojawiającymi się zapytaniami mieszkańców odnośnie możliwości korzystania centralnego ogrzewania przez cały rok, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" uprzejmie wyjaśnia:


  • Przedsiębiorstwo Ciepłownicze może dostarczać ciepło przez cały rok jedynie do budynków wyposażonych jednocześnie w instalację centralnego ogrzewania oraz instalacje centralnej ciepłej wody użytkowej. Dotyczy to więc jedynie trzech budynków w naszych zasobach położonych przy ul. Zawiszy Czarnego 4, 6, 10.
  • Dostarczanie ciepła przez cały rok wiąże się z dodatkowymi kosztami dla mieszkańców między innymi przez konieczność prowadzenia przez okres 12 miesięcy pogotowia ciepłowniczego (obecnie pogotowie ciepłownicze prowadzone jest tylko w okresie trwania sezonu grzewczego), konieczność wymiany zładów wody w instalacji nawet kilka razy w roku w tym samym pionie w przypadku wymiany grzejników przez lokatorów.
  • Wiąże się to z ponoszeniem dodatkowych kosztów przez mieszkańców, którzy nie chcą ich ponosić, jak również nie potrzebują ciepła w sezonie między-grzewczym (ogrzewanie pomieszczeń wspólnych, ogrzewanie pionami grzewczymi w łazienkach, dostarczenie ciepła do całego pionu w szczególności w przypadku korzystania z instalacji tylko przez użytkowników mieszkań z ostatnich kondygnacji).
 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.