Start Strona główna lista artykułów Szczepienia przeciw Covid-19

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szczepienia przeciw Covid-19 Drukuj
poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:25

W Katowicach ruszyła rejestracja osób na szczepienia przeciw Covid-19. W pierwszej kolejności umawiane będą osoby powyżej 80. roku życia. Ruszyła także specjalna infolinia dotycząca organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych oraz osób powyżej 70 roku życia mających poważne przeszkody w dotarciu do miejsca szczepienia.


- Już niemal cały rok żyjemy w ciągłej niepewności. Nie wiemy, czy zarazimy się koronawirusem, czy przebieg naszej choroby będzie bezobjawowy, czy będzie z powikłaniami, które zostaną z nami przez całe życie. Ja się zaszczepię. Zaszczep się i Ty, bo wtedy jako społeczeństwo, będziemy czuli się o wiele bezpieczniej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Ruszyła centralna rejestracja i możliwość umawiania szczepień dla osób powyżej 80. roku życia. 22 stycznia rozpocznie się rejestracja seniorów powyżej 70. roku życia. Szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia. W dniach 18 – 22 stycznia, szczepieni będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej.


Jak zapisać się na szczepienie?

Są trzy sposoby, aby zapisać się na szczepienie:

  • za pośrednictwem infolinii 989
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta: https://pacjent.gov.pl
  • bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego lub osobiście w punkcie szczepień

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniemy umówieni na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty przypomni nam także SMS.


Infolinia dla osób niepełnosprawnych oraz powyżej 70 roku życia – dotycząca możliwości transportu na umówiony wcześniej termin szczepienia:

W dniu 15.01 zostały uruchomione specjalne infolinie dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień dla:

  • osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie 05-R lub 10-N (schorzenia dot. narządu ruchu lub neurologiczne) wydane przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o  całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności), orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym
  • osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.


Infolinie dostępne są pod numerami:

(32) 251 69 00 – infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30,

(32) 259 30 06 i (32) 259 30 07 - infolinie czynne w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki w godzinach od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.


Uwaga: infolinie przeznaczone są tylko do celów związanych z organizacją transportu do punktów szczepień osób, które dokonały już rejestracji i mają wyznaczone miejsce oraz termin szczepienia. W przypadku konieczności zapewnienia transportu sanitarnego realizowany on będzie na podstawie wskazań zdrowotnych, po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu, przez jednostki do tego celu wyznaczone.Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.