Start Strona główna lista artykułów Katowice w czołówce rankingu Europolis

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Katowice w czołówce rankingu Europolis Drukuj
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 06:35

Katowice zajęły drugie miejsce w rankingu na najbardziej ekologiczne miasta w Polsce w najnowszej edycji przygotowanego przez Fundację im. Roberta Schumana raportu „Europolis - miasta na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu”, zawierającego ranking najbardziej ekologicznych polskich miast na prawach powiatu.


Ranking stworzony przez ekspertów Fundacji im. Robarta Schumana powstał na bazie syntetycznego wskaźnika wyliczonego na podstawie pięciu subindeksów: indywidualny transport elektryczny, transport publiczny, działania na rzecz jakości powietrza, społeczność lokalna oraz zdrowie publiczne. W każdej z kategorii miasta mogły zdobyć maksymalnie 100 punktów, które były przyznawane na podstawie 30 mierników ilościowych i jakościowych. Do wyliczeń wykorzystano ogólnodostępne bazy danych Głównego Urzędu Statystycznego (i Banku Danych Lokalnych), archiwum Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biuletyny Informacji Publicznej, mapy stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także dane otrzymane bezpośrednio od miast – z urzędów oraz od przedsiębiorstw komunikacyjnych.


Źródło: europolis.schuman.pl

 
Copyright © 2022 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.