Start Strona główna lista artykułów Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie Drukuj
poniedziałek, 22 listopada 2021 07:47

Seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę. Na swoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdą wpis o przebytym szczepieniu.


Aktualnie mieszkańcy Katowic mogą skorzystać z trzech możliwości bezpłatnego zaszczepienia się p/grypie:

  • wszyscy mieszkańcy posiadający Katowicką Kartę Mieszkańca mogą zgłosić się na szczepienia w trzech przychodniach Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego „Moja Przychodnia" w Katowicach w ramach akcji „Katowickie Dni Promocji Zdrowia":

- Przychodnia Nr 1  przy ul. Mickiewicza 9, tel.: (32) 605 71 77,

- Przychodnia Nr 3 przy ul. PCK 1, tel.: (32) 259 51 36,

- Przychodnia Nr 13 przy ul. Ordona 3, tel.: (32) 259 94 91.

Mieszkańców, którzy jeszcze nie posiadają Katowickiej Karty Mieszkańca, zapraszamy do jej założenia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie kkm.katowice.eu.

  • wszyscy mieszkańcy Katowic urodzeni nie później niż w 1956 roku mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień dostępnych w przychodniach:

- Szpital Murcki w Katowicach przy ul. Sokołowskiego 2 – tel. 32 258 60 74,

- CenterMed w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 38A – tel. (32) 701 97 27 (w ww. przychodni realizowane są również szczepienia dla osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N podczas wizyty domowej, po przeprowadzeniu badania lekarskiego).

  • wszystkie osoby urodzone nie później niż w 1946 roku mogą ponadto skorzystać z bezpłatnych szczepień p/grypie finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Szczegółowe informacje oraz wykaz punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie rządowej: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype


Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2022 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.