Start Strona główna lista artykułów Pomoc dla osób przebywających w izolacji

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pomoc dla osób przebywających w izolacji Drukuj
poniedziałek, 24 stycznia 2022 07:38

Jeżeli:

  • przebywasz w izolacji spowodowanej zakażeniem wirusem SARS COV-2 (COVID-19),
  • jesteś osobą: powyżej 60 roku życia, niepełnosprawną, samotną bądź niesamodzielną,
  • nie masz możliwości zapewnienia sobie wyżywienia we własnym zakresie poprzez: pomoc ze strony rodziny, znajomych lub sąsiadów, dokonanie zakupów przez telefon lub internet z dostawą pod drzwi (np. Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland, Stokrotka, Społem, E.Leclerc itp.),

możesz zadzwonić pod numer tel. 32 251 69 00 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do godz. 15:30 w celu uzyskania pomocy. Pomoc udzielana będzie w formie paczek żywnościowych i higienicznych zawierających podstawowe produkty niezbędne do przetrwania okresu izolacji.


Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19):


  • Dla osób zarażonych COVID-19 został zniesiony obowiązek segregacji śmieci. Śmieci generowane przez chorych powinny trafić do pojemników na odpady zmieszane.
  • Odpady należy umieścić w worku i w miarę możliwości worek spryskać preparatem wirusobójczym.
  • Zapełnić worek odpadami do ¾ jego pojemności i nie zgniatać zawartości.
  • Odczekać min. 72 godziny (3 doby) przed wystawieniem worka do odbioru przez osobę niebędącą w izolacji lub kwarantannie.
  • Wystawiony przez osobę w izolacji worek z odpadami osoba wynosząca odpady z miejsca izolacji wkłada (w rękawiczkach) do drugiego worka, po czym drugi worek zawiązuje/zamyka i zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem w chwili jego odbioru (poza dokładnym zawiązaniem drugiego worka można zamknąć go dodatkowo przy pomocy taśmy samoprzylepnej lub sznurka).
  • Worek z odpadami należy przenieść w rękawiczkach do miejsca przeznaczonego do gromadzenia odpadów i umieścić w pojemniku na odpady zmieszane (czarny).
  • Odpady, których nie można łączyć z innymi odpadami (tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki), powinny być pozostawione w domu w czasie izolacji i przekazane do systemu gminnego, kiedy będzie można opuścić miejsce izolacji.


 Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.