Start Strona główna lista artykułów INFORMACJA w sprawie VII Kongresu Spółdzielczości

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

INFORMACJA w sprawie VII Kongresu Spółdzielczości Drukuj
środa, 04 maja 2022 08:00

Zgodnie z art. 258 Prawa spółdzielczego, najwyższym organem samorządu spółdzielczego jest Kongres Spółdzielczości zwoływany co 4 lata. Kongres dokonuje oceny stanu spółdzielczości oraz warunków i możliwości jej rozwoju, uchwala statut Krajowej Rady Spółdzielczej (jako organu naczelnego samorządu spółdzielczego), zasady finansowania jej działalności, dokonuje wyboru członków Rady. W Kongresie bierze udział 600 delegatów z wszystkich branż ruchu spółdzielczego.


Uchwałą nr 17/2019 z dnia 18.12.2019 r. Krajowa Rada Spółdzielcza postanowiła zwołać VII Kongres Spółdzielczości na I kwartał 2021r. Ze względu na panujące obostrzenia związane epidemią SARS-Cov-2, uchwałą nr 23/2021 z dnia 23.06.2021 r. zmieniono termin zwołania kongresu na grudzień 2022 r. Wybór delegatów na Kongres odbywać się będzie podczas zjazdów przedkongresowych. Ustalono również, że spółdzielnie będą reprezentowane podczas zjazdów przedkongresowych przez jednego przedstawiciela. Spośród tych reprezentantów spółdzielni wybrani będą następnie delegaci na Kongres.


Niniejszym informujemy Państwa o możliwości zgłaszania kandydatów na delegata na zjazd przedkongresowy, w terminie do dnia 3 czerwca br. w siedzibie Spółdzielni przy ul. Z. Czarnego 8, na formularzach zamieszczonych na stronie internetowej Spółdzielni www.smpiast.pl/pdf/zgloszenie_kongres.pdf lub pobrać druki osobiście w pokoju nr 35.

Wybór przedstawiciela SM „Piast”  nastąpi  na czerwcowym posiedzeniu plenarnym Rady Nadzorczej.


Zarząd SM „PIAST”

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.