Start Strona główna lista artykułów Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców Drukuj
czwartek, 14 lipca 2022 07:53

„Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców” rusza w Katowicach. Szkoła będzie funkcjonowała od połowy lipca do końca sierpnia. Zajęcia będą odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.


- Zdajemy sobie sprawę z tego jak duży problem w codziennym funkcjonowaniu może stanowić bariera językowa, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie wakacyjnego kursu języka polskiego. Udział w zajęciach sprawi, że łatwiej będzie integrować się z mieszkańcami miasta czy znaleźć pracę. Dodatkowo będzie też możliwością na poznanie nowych osób, dlatego zachęcam do zapisywania się na zajęcia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

„Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców" to bezpłatny kurs językowy przeznaczony dla uchodźców wojennych zamieszkujących obecnie na terenie Katowic. Zajęcia będą odbywały się w Pałacu Młodzieży, przy ul. Mikołowskiej 26 od 18 lipca do 26 sierpnia. Uczestnicy podzieleni zostaną na kilka grup wiekowych:


  • A1 – grupa dziecięca - 8 - 13 lat (poniedziałki i środy: 13:00 – 15:15)
  • B1 – grupa młodzieżowa - 14 - 19 lat (poniedziałki i środy: 15:30 – 17:45)
  • C1 – grupa dla dorosłych (wtorki i czwartki: 13:00 – 15:15)
  • C2 – grupa dla dorosłych (wtorki i czwartki: 15:30 – 17:45)
  • C3 – grupa dla dorosłych (poniedziałki i czwartki: 15:30 – 17:45)


Zajęcia zakończą się przyznaniem certyfikatu, przy czym, aby go otrzymać konieczne jest minimum 80% frekwencji na zajęciach. Ilość miejsc jest ograniczona. Osoby, które zostały zakwalifikowane otrzymają zwrotną informację telefonicznie lub mailowo. Zgłoszeń należy dokonywać przez formularz dostępny pod adresem https://forms.office.com/r/Y3Ym1CkSKn. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu 661 365 365 od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00 –20:00. Kurs finansowany jest z środków Taipei Representative Office in Poland.


Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.