Start Strona główna lista artykułów Koniec produkcji 75-watowych żarówek w UE

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Koniec produkcji 75-watowych żarówek w UE Drukuj
wtorek, 21 września 2010 16:56

źródło:ejoo.pl Koniec produkcji i importu 75-watowych żarówek w Unii Europejskiej. Proces zastępowania żarówek energochłonnych na energooszczędne potrwa do 2016 roku.

1 września weszło w życie rozporządzenie, które kończy produkcję żarówek o mocy 75 wat. W ciągu kolejnych 6 lat Unia Europejska wycofa wszystkie żarówki energochłonne. W tamtym roku wycofano 100-watowe, w tym 75-watowe, w przyszłym roku będziemy musieli zrezygnować z najpopularniejszych 60-watowych żarówek.

Unia Europejska dąży do zmniejszenia zużycia energii, która pochłaniana jest każdego roku przez oświetlanie, a także zredukowanie emisji dwutlenku węgla o 15 milionów ton rocznie.

Sklepy, które posiadają zapasy żarówek o mocy 75 wat, nie wycofają ich ze swojej oferty aż do wyczerpania zapasów.

W ciągu najbliższych lat będziemy musieli zamienić zwykłe żarówki na energooszczędne, których cena jest wyższa, ale wystarczają one na dłuższy okres czasu i mniej kosztują w eksploatacji.

(źródło:twojaeuropa.pl)

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.