Start Strona główna lista artykułów Spilno Hub - nowa innowacyjna przestrzeń dla Ukraińców

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Spilno Hub - nowa innowacyjna przestrzeń dla Ukraińców Drukuj
środa, 01 marca 2023 08:00

Kawiarnia, kącik zabaw dla najmłodszych, biblioteka z literaturą ukraińskojęzyczną dla dzieci i młodzieży - to wszystko znajduje się w Spilno Hub, nowym miejscu, służącym integracji polsko-ukraińskiej.


"Spilno" znaczy po ukraińsku "wspólnie". Ten hub ma na celu pomoc ludziom w integracji. Tutaj dostaną potrzebne informacje dotyczące edukacji, nauki języka polskiego i wsparcie psychologiczne. Centrum działa od wtorku do soboty. We wtorki, środy i czwartki od 14.00 do 19.00, a w piątki i soboty w godzinach porannych - od 9.00 do 14.00. Centrum Integracyjne przy ulicy Morcinka 5 jest pierwszym takim miejscem w Katowicach. Oprócz tego miasto Katowice otrzymało ponad 46 milionów złotych od organizacji UNICEF, które przeznaczy na około 200 projektów dla dzieci i młodzieży.

Jaką pomoc można tu znaleźć?

  • Uzyskać informacje dotyczące działań prowadzonych w Katowicach dla dzieci i młodzieży;
  • Skorzystać z kawiarni integracyjnej;
  • Dzieci skorzystają z zajęć animacyjnych w kąciku zabaw;
  • Dzieci i młodzież skorzystają z biblioteczki z literaturą ukraińskojęzyczną;
  • Znaleźć tu można wsparcie psychologiczne;
  • Otrzymać porady z zakresu prawa, logopedii, pedagogiki, psychologii, doradztwa zawodowego, a także załatwiania spraw bieżących i urzędowych w Katowicach;
  • Skorzystać z nauki języka polskiego;
  • W Centrum będą prowadzone warsztaty, spotkania informacyjne i zajęcia ruchowe dla rodziców i opiekunów dzieci;
  • Uzyskać pomoc w tłumaczeniach polsko-ukraińskich i ukraińsko – polskich.

Krajowy koordynator biura UNICEF-u ds. reagowania kryzysowego w Polsce Rashed Mustafa Sarwar podkreślił, że usługi Spilno Hubu nie są przeznaczone tylko dla osób z Ukrainy, ale mogą przynieść korzyści wszystkim potrzebującym wsparcia rodzinom w trudnej sytuacji. Tutaj dzieci mogą się uczyć, bawić i nawiązywać nowe znajomości. Centrum działa na zasadzie kawiarni społecznej.Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.