Start Strona główna lista artykułów Pan Prezydent Piotr Uszok na naszym osiedlu

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pan Prezydent Piotr Uszok na naszym osiedlu Drukuj
środa, 10 listopada 2010 10:19

W dniu 28 października b.r. odbyło się spotkanie Prezydenta miasta Katowice pana Piotra Uszoka z przedstawicielami organów Samorządowych i Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast”. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Zebranych przywitał Prezes S.M. „Piast” pan Michał Marcinkowski prosząc o zabranie głosu pana Prezydenta Piotra Uszoka.

W swoim wystąpieniu pan Prezydent przedstawił szereg projektów miejskich zrealizowanych i realizowanych w ramach tzw. Programu zrównoważonego rozwoju obejmującego wszystkie dzielnice miasta.

Dzięki realizowanym inwestycjom zdaniem pana Prezydenta mieszkańcy mogą się realizować w nowych lub zmodernizowanych domach kultury, zyskali dostęp do szerszej oferty bibliotecznej, natomiast amatorzy sportu nie powinni mieć problemu ze znalezieniem obiektu spełniającego ich potrzeby. Zrealizowano min. budowę nowych budynków mieszkalnych – osiedle komunalne przy ul. Techników, a przy ul. Sławika kompleks budynków zarządzanych przez spółkę KTBS.

Podejmowano działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w poszczególnych dzielnicach – powstały nowe komisariaty Policji na oś. Tysiąclecia i w Szopienicach.
Realizowane będą projekty przebudowy centrum miasta.

Katowice znalazły się w grupie miast, które przeszły do ścisłego finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Zmodernizowano i wybudowano szereg dróg na terenie miasta, inne są i będą  modernizowane i przebudowywane.
Olbrzymim przedsięwzięciem inwestycyjnym jest realizacja przebudowy kanalizacji w mieście.
(Wszystkim przedstawianym tematom towarzyszyła odpowiednia wizualizacja).

 

Zebrani mieszkańcy w swoich wystąpieniach zwracali uwagę, że najbardziej są zainteresowani jakością życia w miejscu zamieszkania (tj. na Osiedlu Tysiąclecia).

Prezydent podziękował Prezesowi za bardzo dobrą współpracę miasta i spółdzielni, jednocześnie podkreślił bardzo dużą rolę spółdzielni w pracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców osiedla i aktywną obronę ich interesów.

 

Zgłoszono problem małej ilości miejsc parkingowych na osiedlu, nie zrealizowano wcześniejszych obietnic, min.:

  • zabudowę ekranów akustycznych, które miały łagodzić skutki hałasu, szczególnie mieszkańców najbliżej usytuowanych budynków wzdłuż ul. Chorzowskiej;
  • utwardzenie i przebudowę istniejącego parkingu przy budynku Tysiąclecia 90;
  • remont i modernizację odcinka ulicy Tysiąclecia, dojazd do budynków 88 i 90.
  • zaniedbane tereny nie będące własnością S.M. „Piast” rzutujące negatywnie na estetykę całego osiedla;

Kończąc spotkanie Prezes Spółdzielni pan Michał Marcinkowski podkreślił bardzo dobrą dotychczasową współpracę z panem Prezydentem i Urzędem Miasta, min. w zakresie przejmowania terenów, budowy bezpiecznych placów zabaw, obiektów sportowych i za to wszystko podziękował panu Prezydentowi oraz pracownikom Urzędu Miasta.

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.