Start Strona główna lista artykułów Osiedlowy Robin Hood

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiedlowy Robin Hood Drukuj
piątek, 21 stycznia 2011 13:02

Legendarna postać — znana pokoleniom jako Robin Hood, którego przygody utrwaliły się w powszechnej świadomości — niejednokrotnie pobudzała naszą wyobraźnię, w kierunku ducha przygody i praworządności.

Również na naszym osiedlu mamy do czynienia ze zdarzeniami przypominającymi staroangielski folklor. Przy czym nie chodzi tu o pieniądze i klejnoty rabowane bogatym a następnie rozdawane biednym, lecz o … zwykłe opony samochodowe.

Nasz „domorosły” Robin, za pomocą cienkiego ostrego narzędzia przebija opony w samochodach zaparkowanych w okolicach bloków znajdujących się przy ulicy Piastów.

Zdarzało się to wielokrotnie! W przekonaniu naszego Robina, działania te skierowane przeciwko — przeważnie źle zaparkowanym samochodom — są słuszne i właściwe. Niestety my jako mieszkańcy osiedla Tysiąclecia, odbieramy to jako typowe akty wandalizmu. Wandalizmu skierowanego przeciwko — mieniu prywatnemu, członków naszej społeczności.

Dlatego też — poszkodowanych, świadków oraz osoby mające jakiekolwiek sugestie lub informacje na temat sprawcy zachęcamy do zgłaszania się na Komisariat VII Policji, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Wiemy że udzielanie informacji Policji, nie jest w naszym społeczeństwie zbyt "mile" widziane. Jednakże tu chodzi o naszą prywatną własność i chociażby z tego powodu nie powinniśmy mieć żadnych "wyrzutów sumienia" w tej sprawie.

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.