stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dzień Dziecka Drukuj
wtorek, 22 czerwca 2010 00:00

1 czerwca to szczególny dzień, w którym wiele osób chciałoby poczuć się znowu dzieckiem. Są tacy, którzy nie muszą przypominać sobie lat minionych, bo sami przeżywają ten radosny czas. Dzieci pochodzą z różnych środowisk, domów i czasami nie jest łatwo być dzieckiem. Właśnie dlatego zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wspólnej, całodniowej zabawy na Festynie Osiedlowym z okazji "Dnia Dziecka" w dniu 29.05.2010r.

Festyn odbył się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Katowice Pana Piotra Uszoka, który zaszczycił nas swoją obecnością i osobiście złożył życzenia z okazji ich święta wszystkim dzieciom.

Od samego rana plac szkolny przy Al. Krzywoustego 11 tętnił życiem. Na ustawionej estradzie od godziny 12:00 bez przerwy, występowały zespoły taneczne, wokalne, teatrzyki, kabaret i zespół rockowy. Wśród wszystkich zespołów, na wyróżnienie zasługiwał Zespół "Tysiąclatki" który swoją bogatą ofertą od "Polonezem przez Śląsk" poprzez "Baw się ze mną" "Na ludową nutę", do "Tańczącej Europy", zaskarbił sobie serca wszystkich uczestników festynu tych małych i tych dużych.

Nasz SOK również przedstawił swoją ofertę kulturalną. Przed publicznością wystąpił Zespół Wokalno-Taneczny i Kącik dla Przedszkolaków. Łącznikiem pomiędzy poszczególnymi występami naszych dzieci były popisy grup wynajmujących pomieszczenia w SOK-u. Mogliśmy podziwiać dzieci uprawiające gimnastykę artystyczną w "Klubie Carramba", walki Kendo w oryginalnych strojach oraz fascynujący popis tańca brzucha, który szczególnie zainteresował naszych panów. Wszyscy mali artyści zostali poczęstowani słodyczami i napojami.

Obok estrady rozbiło się ogromne miasteczko zabaw, prawdziwy "Raj Dzieci", w którym na nasze pociechy czekał wykwalifikowany zespół animatorów, który zaprosił milusińskich do wspólnej zabawy na konkurencjach non - stop takich jak: gry planszowe giganty, wyścigi, konkursy oraz liczne tory przeszkód każdorazowo dostosowane do wieku dzieci. Każde dziecko otrzymało nagrodę ufundowaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Piast". Dla najmłodszych było przygotowane tzw. "żłobkowo" , w którym czekało mnóstwo zabawek edukacyjnych. Nieodzownym elementem tego miasteczka było malowanie twarzy oraz salon plastyczny w którym na dzieci czekały kolorowanki, orgiami oraz zwierzaki z balonów. Całość dopełniała karuzela z klocków lego oraz zamek dmuchany do skakania.

Mnogość barw, przyciągających wzrok, duże, kolorowe rekwizyty sprawiły, iż dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach. Chętni musieli nawet trochę poczekać w kolejce na wejście do miasteczka.

Nawet pogoda była dla nas łaskawa. Po wielu dniach zimna i deszczu ta wyjątkowa sobota była pełna słońca. Uczestnicy i organizatorzy festynu zasłużyli sobie na tak ładną pogodę. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.