Start Strona główna lista artykułów Wyniki głosowania na projekty do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2018

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyniki głosowania na projekty do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2018 Drukuj
czwartek, 05 października 2017 12:13

W dniu 24 września dobiegło końca tegoroczne głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2018. W miniony piątek, 29 września, poznaliśmy jego wyniki. Po raz kolejny, dzięki aktywnej postawie mieszkańców naszego osiedla oraz zaangażowaniu Spółdzielni "PIAST", udało się przegłosować istotne dla naszego osiedla projekty, które zostaną zrealizowane w latach 2018-2019 z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.  W głosowaniu udział wzięło 3 330 mieszkańców osiedla Tysiąclecia.

 

Miejsce pierwsze (zdobywając 3 735 punktów poparcia), zajął projekt popierany przez naszą Spółdzielnię z uwagi na wnioski i potrzeby mieszkańców:

  • Budowa miejsca wypoczynkowego i rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych w rejonie budynku przy ul. Tysiąclecia 47, Mieszka I 5, 7, 9 i 11 wraz z remontem i urządzeniem parkingu samochodowego oraz remontem drogi dojazdowej od strony ulicy Mieszka I.

Warto nadmienić, że projekt ten uzyskał najwięcej głosów spośród wszystkich projektów lokalnych z obszaru całego miasta!!! Ponadto, w ramach Budżetu Obywatelskiego dla naszego osiedla, którego pula w tym roku wyniosła 1 497 256 zł, zakwalifikowane do realizacji zostały następujące projekty:

  • Zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni poprzez stworzenie kreatywnej strefy gier i zabaw przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 59 (ul. B. Chrobrego 5),
  • Remont drogi dojazdowej (i pieszej) do przychodni "Epione" (ul. Zawiszy Czarnego),
  • Zakup nowości wydawniczych książkowych oraz audiobuków do zbiorów Filii nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-Osiedle Tysiąclecia, zakup sprzętu komputerowego do biblioteki, zakup radiomegnetofonu przenośnego CD, doposażenie czytelni (ul. B. Chrobrego 2),
  • Zakup nowości wydawniczych dla filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (ul. Piastów 20),
  • Modernizacja sceny i aranżacja okien w sali koncertowej w filii nr 14 w Katowicach (ul. Piastów 20).

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom osiedla za oddanie swoich głosów i zaangażowanie. Dzięki temu możemy upiększać nasze osiedla nie tylko na terenach Spółdzielni, ale również na terenach miejskich.

 
Copyright © 2019 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.