Choć do wakacji jeszcze nieco ponad 50 dni, to Katowice już przygotowują się do sezonu letniego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji opublikował harmonogram działania basenów „pod chmurką” i kąpielisk na lato 2026. Dobra wiadomość dla mieszkańców – ceny pozostaną bez zmian.
Sezon zacznie się pod koniec maja
Jako pierwsze uruchomione zostaną wodne place zabaw. To cztery obiekty zlokalizowane: na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów od strony ul. Pułaskiego oraz na terenie Ośrodka Sportowego przy ul. Gliwickiej 224. W tym roku będą one dostępne od 30 maja do 31 sierpnia. W czerwcu i lipcu obiekty będą czynne w godzinach 9.00-20.00 a w sierpniu do 19.00.
Rolna i Bugla rozpoczną działanie od czerwcowych weekendów
Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Rolna rozpocznie sezon od weekendów:
- 13-14 czerwca,
- 20-21 czerwca,
a następnie będzie działał już codziennie od 26 czerwca do 31 sierpnia. W czerwcu i lipcu w godzinach 10.00-19.00 a w sierpniu do 18.00.
Natomiast popularna Bugla, z której w ubiegłym roku skorzystano prawie 70 tysięcy razy, rozpocznie sezon 26 czerwca i będzie działać do końca sierpnia. Do 16 sierpnia w godzinach 10.00-20.00 natomiast od 17 sierpnia w godz. 10.00-19.00.
Gliwicka i kąpieliska na wakacje
Miejskie kąpieliska będą czynne do 30 sierpnia w godzinach 10.00-18.00. Oznacza to, że w tych godzinach korzystanie z kąpielisk będzie odbywało się „pod okiem” ratowników. W tych samych godzinach w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia mieszkańcom udostępniony zostanie basen przy ul. Gliwickiej.
Bez zmian w cenniku
MOSiR Katowice zapowiada, że w sezonie 2026 ceny pozostaną na dotychczasowym poziomie we wszystkich „wodnych” obiektach prowadzonych przez tę jednostkę.
Źródło: katowice.eu