Start Strona główna lista artykułów Sezon rowerowy rozpoczęty

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sezon rowerowy rozpoczęty Drukuj
czwartek, 12 kwietnia 2018 12:45

1 kwietnia ruszył w Katowicach sezon rowerowy. Sieć wypożyczalni z roku na rok się rozrasta. W roku 2015 testowano 3 wypożyczalnie, w 2016 było ich już 11, w ubiegłym 35.

W tym roku sezon rozpoczęto wcześniej niż w latach ubiegłych, zakończy się po grudniowym Szczycie Klimatycznym, a mieszkańcy będą mogli korzystać z blisko 400 rowerów w 52 stacjach.

Na rozbudowę infrastruktury miasto przeznaczyło ponad 8 mln złotych. W ubiegłym roku w systemie zarejestrowanych było ponad 20 tys. osób, które łącznie wypożyczyły rower ponad 100 tysięcy razy.

City by Bike to system jedyny w swoim rodzaju. Dzięki zaangażowaniu miasta i sponsorów mieszkańcy i turyści zyskują dostęp do kolejnych stacji i rowerów.

Jak prosto wypożyczyć rower ?

 

  1. Należy wejść na stronę http://citybybike.pl, zarejestrować się podając numer telefonu, imię, nazwisko, adres mailowy i domowy. Należy wpłacić 10 złotych na swoje rowerowe konto ( kwota ta będzie wykorzystana na wypożyczanie rowerów )
  2. Zarejestrowany użytkownik na terminalu naciska przycisk wypożycz i dalej postępuje zgodnie z instrukcją
  3. Kolejny krok to podanie numeru roweru
  4. Zwracając należy wprowadzić rower do elektro-zamka.
Na os.Tysiąclecia są trzy stacje : Al.Henryka Pobożnego, Al.Bolesława Krzywoustego, Al.Księżnej Jadwigi.

 

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.