Start Strona główna lista artykułów Budżet Obywatelski Miasta Katowice 2020

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Budżet Obywatelski Miasta Katowice 2020 Drukuj
poniedziałek, 09 września 2019 14:25

Od dzisiaj do 22 września można oddawać głosy w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie i lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego. Serdecznie zachęcamy Państwa do głosowania na:

 

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI NR M/37/VI:

WODNY PLAC ZABAW NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA


Jest to jedyny projekt ogólnomiejski dotyczący naszej dzielnicy i jest naszą jedyną szansą na zdobycie pieniędzy dla naszej społeczności z puli ogólnomiejskiej, wynoszącej w tym roku 5 mln złotych. Stwórzmy razem miejsce rekreacji i orzeźwienia w upalne dni dla dzieci na naszym osiedlu, wykorzystując do tego pieniądze, które Urząd Miasta oferuje w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Zaproponowana lokalizacja wodnego placu zabaw to teren zielony pomiędzy aleją Księżnej Jadwigi Śląskiej i ulicą Chrobrego 17. Obiekt ten będzie idealnym uzupełnieniem pobliskiej Strefy Aktywności Rodzinnej, alei pieszo-rowerowej i Skweru Seniora.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i aktywne oddawanie głosów w głosowaniu, które odbędzie się w dniach 9-22 września 2019 roku na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.boglosujemy.katowice.eu

 

 

Wodny plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia to marzenie wszystkich małych mieszkańców osiedla Tysiąclecia i ich rodzin. Chyba nikt nie zaprzeczy, że brak jakiegokolwiek otwartego kąpieliska na naszym ogromnym osiedlu, liczącym ponad 20 tys. mieszkańców, jest niezwykle uciążliwy podczas letnich upałów, które w ostatnich latach bywają coraz dłuższe i coraz bardziej intensywne.

W związku z tym, naszą szansą na odrobinę ochłody w wodzie na naszym osiedlu jest budowa wodnego placu zabaw przez Urząd Miasta (jest to wydatek rzędu około 2 mln złotych), a w budżecie Miasta przeznaczonym na Budżet Obywatelski zabezpieczono aż 5 mln złotych na projekty ogólnomiejski!

Aby te pieniądze trafiły właśnie do naszej dzielnicy, wystarczy zagłosować w dniach 9-22 września 2019 roku na jedyny projekt ogólnomiejski dotyczący osiedla Tysiąclecia, tj.: Projekt ogólnomiejski nr M/37/VI: WODNY PLAC ZABAW NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA.

Wodny plac zabaw miałby być zrealizowany na terenie zielonym pomiędzy aleją Księżnej Jadwigi Śląskiej i ulicą Chrobrego 17 (na działce nr 14/5), dzięki tej lokalizacji obiekt będzie idealnym uzupełnieniem pobliskiej Strefy Aktywności Rodzinnej, alei pieszo-rowerowej i Skweru Seniora.

Cała strefa wodnego placu zabaw zostanie ogrodzona i wyposażona w toalety ogólnodostępne z pomieszczeniem stróża, przebieralnie cień, orparawanowe, stojaki na rowery, kosze, parasole ochronne i zieleń zapewniające az ławki, leżaki i inne miejsca wypoczynku, pozwalające na relaks i odpoczynek, dzięki czemu strefa będzie przyjazna również dla osób starszych, szukających orzeźwienia w upalne dni.

W strefie urządzeń zabawowych znajdą się między innymi następujące urządzenia wodne: tunele z łuków, grzybki, armatki obrotowe, kotary, parasole, dysze wodne doziemne, czy wiaderka napełniające się wodą i wylewające ją po napełnieniu. Nawierzchnia w strefie urządzeń zabawowych będzie nawierzchnią bezpieczną poliuretanową, otoczoną murkiem wraz z ławkami jako miejsce siedzące dla opiekunów bawiących się dzieci. Od furtek wejściowych do strefy zabaw, do brodzika oraz do budynku z toaletą będą prowadziły chodniki z kostki brukowej, pozostały obszar parku wodnego zostanie wyłożony trawą z rolki, na której mieszkańcy będą mogli swobodnie wypoczywać na przykład na własnym kocyku. Oprócz tego leżaki kamienne pozwolą na wygodne opalanie, a ławki będą przydatne dla osób starszych.

Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie w głosowanie! Razem możemy stworzyć spójną strefę spędzania wolnego czasu dla całych rodzin i dla wszystkich pokoleń!

 

PROJEKT LOKALNY NR L9/12/VI:

CHODNIKI NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA

 

Zachęcamy Państwa, aby przy głosowaniu na projekt ogólnomiejski oddać swój głos również na wybrany projekt lokalny dotyczący naszej dzielnicy. Zgodnie z zasadami Budżetu Obywatelskiego, każda osoba uprawniona do głosowania, może przyznać 3 punkty na projekt ogólnomiejski oraz 3 punkty na projekt lokalny (w obrębie dzielnicy, w której jest zameldowana). W naszej ocenie, ciekawym i bardzo potrzebnym projektem spośród projektów lokalnych dla osiedla Tysiąclecia, jest: „BUDOWA I REMONT CHODNIKÓW NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA” - projekt lokalny nr L9/12/VI

Projekt ten obejmuje remont bardzo zniszczonych chodników: przy Strefie Aktywności Rodzinnej (w rejonie ul. Ułańskiej 11) oraz przy kościele pw. Matki Boskiej Piekarskiej na Górnym Tysiącleciu (przy ul. Ułańskiej 13), a także chodnika prowadzącego do Miejskiego Przedszkola nr 90 im. Wróbelka Elemelka (przy ul. Chrobrego 39). Wszystkie powyższe chodniki są bardzo często uczęszczane przez naszych mieszkańców, a położone są na działkach Urzędu Miasta, w związku z czym Spółdzielnia nie może ich remontować. Ich stan jest szczególnie uciążliwy dla osób starszych, osób korzystających z urządzeń wspomagających poruszanie się, czy rodziców z wózkami dziecięcymi.

 

GŁOSOWANIE NA BUDŻET OBYWATELSKI

 

Aby zagłosować na projekt WODNY PLAC ZABAW NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA i przyczynić się do zdobycia pieniędzy z Urzędu Miasta dla naszej dzielnicy, wystarczy w dniach 9-22 września 2019 roku wejść na stronę Budżetu Obywatelskiego: www.boglosujemy.katowice.eu

Należy przygotować swój nr PESEL i nazwisko panieńskie matki i można przystąpić do głosowania. Dane te są podawane wyłącznie do wiadomości Urzędu Miasta, który na ich podstawie weryfikuje prawo do głosowania.

Każda osoba może przyznać 3 punkty na projekt ogólnomiejski oraz 3 punkty na projekt lokalny. Głosować można tylko raz.

Uprawnione do głosowania są również dzieci, jeśli tylko posiadają numer PESEL, dlatego zachęcamy do głosowania wraz z całą rodziną oraz do pomocy w głosowaniu osobom starszym.

Głosować na ten projekt mogą MIESZKAŃCY CAŁEGO MIASTA KATOWICE, nie tylko osiedla Tysiąclecia, którzy w dniu 23 sierpnia 2019 roku byli zameldowani na terenie Miasta Katowice. Zachęcamy więc do informowania o głosowaniu znajomych i rodzinę z całych Katowic, którzy po wybraniu naszego projektu ogólnomiejskiego, będą mogli również zagłosować na wybrany przez siebie projekt lokalny, który dotyczy dzielnicy, w której są zameldowani.

Po wybraniu odpowiedniego projektu, np. projektu ogólnomiejskiego o numerze M/37/VI – WODNY PLAC ZABAW NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA i przyznaniu mu 3-ech punktów, można również zagłosować na wybrany projekt lokalny zgodnie z miejscem swojego zameldowania.

Następnie, w celu weryfikacji, że głosuje osoba fizyczna, Urząd Miasta poprosi o podanie numeru telefonu komórkowego, na który przyśle SMS z kodem weryfikującym, który należy wpisać w odpowiedniej rubryce. Numer ten jest używany jednorazowo przez Urząd Miasta wyłącznie w procedurze głosowania i nie pozostaje w żadnej bazie danych. Na jeden numer telefonu można wysłać 5 kodów SMS, co może być przydatne, kiedy pomagamy w głosowaniu na przykład osobie starszej lub dziecku, którzy nie posiadają telefonu komórkowego.

Osoby, które nie posiadają komputera, bądź uważają, że nie poradzą sobie z głosowaniem samodzielnie, zapraszamy do siedziby Spółdzielni przy ul. Zawiszy Czarnego 8, gdzie w sali nr 57 będą udostępnione do głosowania komputery, a swoją pomoc zaoferuje wykwalifikowana osoba.

Dostępne są również Stacjonarne Punkty Głosowania w Miejskich Bibliotekach Publicznych (przy ul. Chrobrego 2 oraz przy ul. Piastów 20).

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu