Start Strona główna lista artykułów Zmiana organizacji ruchu wzdłuż ul. Chorzowskiej 31 grudnia

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmiana organizacji ruchu wzdłuż ul. Chorzowskiej 31 grudnia Drukuj
środa, 29 grudnia 2021 08:40

Impreza masowa pn. Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się 31 grudnia 2021 roku na  Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dlatego podobnie jak w latach poprzednich wdrożone zostanie rozwiązanie, które praktykowaliśmy przed pandemią.


- Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które  dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniu 31 grudnia zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej - dodaje prezydent i zapowiada, że w dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W dniu 31 grudnia 2021 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie przed pandemią. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – 31 grudnia od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 18.00 - nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/

Ponadto w dniu 31 grudnia 2021 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Jednocześnie informujemy, że w tym roku miasto Katowice nie jest organizatorem Sylwestrowej Mocy Przebojów, dlatego z wszelkimi pytaniami dotyczącymi tego wydarzenia prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.


(kliknij, aby powiększyć)


Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.