Start Strona główna lista artykułów ​Realizacja dodatków osłonowych w MOPS Katowice

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

​Realizacja dodatków osłonowych w MOPS Katowice Drukuj
piątek, 07 stycznia 2022 09:56

Od dzisiaj mieszkańcy Katowic mogą składać wnioski o realizację dodatków osłonowych. Dodatek osłonowy jest elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma na celu zniwelowanie wzrostu cen energii, gazu a także żywności.


Ustawa o dodatku osłonowym oraz rozporządzenie określające wzór wniosku o ten dodatek weszły w życie 4 stycznia 2022 r. Dodatek osłonowy będzie przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł (netto) w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Mieszkańcy Katowic, aby otrzymać dodatek osłonowy będą mogli składać wnioski w Terenowych Punktach Pomocy Społecznej w Katowicach. Wnioski będzie można składać również elektronicznie za pośrednictwem portalu ePuap. Wnioski składa się nie później niż do 31 października 2022 roku.


Szczegółowe informacje na temat dodatku osłonowego są dostępne na stronie: 

www.mops.katowice.pl

 a także pod numerem telefonu: 514 714 272 oraz 32 251 00 87 (w. 162 i 161).


Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.