Start Strona główna lista artykułów Wybory samorządowe 2010

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wybory samorządowe 2010 Drukuj
wtorek, 23 listopada 2010 19:47

Prezentujemy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2010:

Prezydent Miasta Katowice:

  1. Piotr Uszok, Forum Samorządowe i Piotr Uszok, 51.61 %, 50527 głosów.
  2. Arkadiusz Godlewski, Platforma Obywatelska, 34.47 %, 33754 głosów.
  3. Marek Szczerbowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej, 11.45 %, 11212 głosów.
  4. Adam Stach, Polskie Stronnictwo Ludowe, 2,47 %, 2418 głosów.

Skład Rady Miasta:

Okręg wyborczy nr 1 - południe

  • Kołodziej Ewa Edyta, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 32, głosów 3779 - 14.04%
    (miejsce 7 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Włoch Stanisław Andrzej, lista nr 4 - PO, pozycja 2, wiek 54, głosów 974 - 3.62%
    (miejsce 25 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Maśnica Tomasz Piotr, lista nr 4 - PO, pozycja 11, wiek 44, głosów 1206 - 4.48%
  • Skiba Mariusz Piotr, lista nr 5 - PiS, pozycja 1, wiek 32, głosów 1528 - 5.68%
  • Uszok Piotr Czesław, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 1, wiek 55, głosów 2620 - 9.73%
  • Siejna Krystyna Maria, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 2, wiek 61, głosów 1261 - 4.68%
  • Wermińska Stanisława, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 9, wiek 72, głosów 1064 - 3.95%
    (miejsce 1 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)

Okręg wyborczy nr 2 - wschód

  • Warzecha Adam Sylwester, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 42, głosów 784 - 6.20%
    (miejsce 15 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Sokół Maria, lista nr 4 - PO, pozycja 4, wiek 51, głosów 942 - 7.45%
  • Forajter Jerzy Jan, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 1, wiek 60, głosów 1441 - 11.40%
    (miejsce 14 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Zacher Elżbieta, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 3, wiek 63, głosów 563 - 4.46%
  • Łyczko Dariusz Grzegorz, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 5, wiek 46, głosów 862 - 6.82%
    (miejsce 17 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)

Okręg wyborczy nr 3 – centrum

  • Rojewska Bożena Adela, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 50, głosów 2540 - 14.61%
    (miejsce 10 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Zydorowicz Andrzej Zygmunt, lista nr 4 - PO, pozycja 2, wiek 68, głosów 2297 - 13.22%
    (miejsce 20 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Szpyrka Tomasz Grzegorz, lista nr 4 - PO, pozycja 3, wiek 29, głosów 980 - 5.64%
    (miejsce 21 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Pietrasz Piotr Aleksander, lista nr 5 - PiS, pozycja 1, wiek 43, głosów 1252 - 7.20%
    (miejsce 24 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Hrapkiewicz Helena Maria, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 1, wiek 64, głosów 703 - 4.04%
    (miejsce 9 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)

Okręg wyborczy nr 4 - zachód

  • Godlewski Arkadiusz Mariusz, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 37, głosów 3320 - 15.10%
  • Wieczorek Magdalena Joanna, lista nr 4 - PO, pozycja 2, wiek 34, głosów 1860 - 8.46%
    (miejsce 13 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Kosmala Daria Joanna, lista nr 4 - PO, pozycja 12, wiek 27, głosów 640 - 2.91%
  • Luty Michał Janusz, lista nr 5 - PiS, pozycja 1, wiek 59, głosów 1446 - 6.58%
  • Dolinkiewicz Jerzy Józef, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 1, wiek 63, głosów 1103 - 5.02%
    (miejsce 4 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Zawadzki Józef Antoni, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 10, wiek 62, głosów 1093 - 4.97%
    (miejsce 18 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)

Okręg wyborczy nr 5 - północ

  • Szczerbowski Marek Tomasz, lista nr 1 - SLD, pozycja 1, wiek 39, głosów 1867 - 10.28%
    (miejsce 23 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Witkowicz Witold Zbigniew, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 29, głosów 1752 - 9.65%
    (miejsce 16 na liście najlepszych radnych w poprzedniej kadencji)
  • Wnęk Barbara Katarzyna, lista nr 4 - PO, pozycja 1, wiek 25, głosów 1644 - 9.05%
  • Panek Krystyna Zofia, lista nr 5 - PiS, pozycja 1, wiek 63, głosów 1309 - 7.21%
  • Kocurek Józef Grzegorz, lista nr 25 - FSiPU, pozycja 2, wiek 61, głosów 1062 - 5.85%

Opracowano na podstawie: www.wybory2010.pkw.gov.pl, www.wybory2010.katowice.pl

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu