Start Strona główna lista artykułów V Edycja Budżetu Obywatelskiego

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

V Edycja Budżetu Obywatelskiego Drukuj
środa, 29 sierpnia 2018 09:46

W ramach budżetu obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy będą wybierać spośród 274 wniosków.


W piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili w sumie 345 wniosków, z czego rekordowe 46 to projekty ogólnomiejskie. Na stronie www.bo.katowice.eu zostały opublikowane wyniki weryfikacji. Na projekty pozytywnie zaopiniowane będzie można zagłosować drogą elektroniczną od 10 do 23 września.

- Łącznie spośród 345 projektów do głosowania zakwalifikowano rekordowe 274 – blisko 80%, czyli najwięcej w pięcioletniej historii katowickiego Budżetu Obywatelskiego. 247 to zadania lokalne, a 27 ogólnomiejskie. Tak duża liczba pozytywnie zweryfikowanych wniosków pokazuje, jak dużo pracy mieszkańcy włożyli w przygotowanie swoich projektów. - mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2019 roku zadecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się w dniach 10-23 września. – W tym roku katowiczanie zdecydują, na co wydać 22,8 mln zł – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic – Otrzymaliśmy wiele ciekawych i dobrze przygotowanych wniosków. To pokazuje, że mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, co jest potrzebne w ich otoczeniu. Mam nadzieję, że poprzez liczny udział w głosowaniu mieszkańcy pokażą, że zależy im na realnym wpływaniu na swoje społeczności lokalne – dodaje prezydent Marcin Krupa i przypomina, że katowicki budżet obywatelski jest największy w Polsce per capita wśród miast wojewódzkich.

 

Wykaz zadań zakwalifikowanych do głosowania dostępny jest na stronie: www.bo.katowice.eu.

Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.