stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zbudujmy coś razem Drukuj
wtorek, 19 października 2010 09:21

W artykule pt. „Z naszego podwórka” zamieszczonego na stronie 5 poprzedniego numeru „Głosu Tysiąclecia”, opisano część bieżących inwestycji S.M. „Piast” na Osiedlu „Tysiąclecie”.
W nawiązaniu do tego artykułu chcemy dodać, że nasza Spółdzielnia włączyła się także do prowadzonej przez Miasto Katowice dużej inwestycji.


Chodzi tu o budowę boiska wraz z placem zabaw i strefą aktywności rodzinnej w bezpośrednim sąsiedztwie budynków Ułańska 11, Tysiąclecia 88, 90, 92. W związku z lokalizacją tej inwestycji, oczywistym jest, że w przeważającej mierze służyć ona będzie ludziom zamieszkałym w zasobach S.M. „Piast”. Dlatego włączenie się Spółdzielni w jej realizację jest nie tylko uzasadnione, ale wręcz konieczne.

Jako główny użytkownik i współtwórca części inwestycji Spółdzielnia ma wpływ na sposób jej realizacji i może wdrażać własne pomysły. Jednym z tych pomysłów jest przeniesienie urządzeń zabawowych z obecnych placów zabaw przy ulicy Tysiąclecia 88 i 90 na teren nowobudowanego placu zabaw. Oczywiście miejsca po zlikwidowanych placach zabaw zostaną zagospodarowane w taki sposób, aby nadal były estetyczne i funkcjonalne. Przeniesienie urządzeń sprawi, że na jednym terenie znajdą się urządzenia różnego typu tj.: huśtawki, zjeżdżalnie, domki, piaskownice, karuzele itp., co urozmaici czas zabawy. Teren, na którym plac ten powstaje jest na tyle duży, że pomimo ustawienia tam dużej liczby urządzeń pozostanie wiele przestrzeni dla naszych milusińskich. Postawione zostaną tam także ławki dla opiekunów, którzy będą mogli odpoczywać podczas zabawy dzieci. Wszystko to, zostanie ogrodzone oby ograniczyć dostęp psom, biegającym bez smyczy, które zanieczyszczałyby odchodami teren placu zabaw w tym piaskownice. Wzdłuż ogrodzenia staną piękne drzewka – tuje, które będą stanowiły element dekoracyjny.

Wszystko to, o czym mowa powyżej jest już realizowane. Część urządzeń jest już przeniesiona i ustawiona na nowym placu zabaw, ogrodzenie już też w znacznej większości jest ustawione a część tui już została zasadzona wzdłuż ogrodzenia.

W trakcie prac nieraz słyszymy słowa pochwały związane z pracami, w związku z tym mamy podstawy sądzić, że mieszkańcy będą aktywnie korzystać z dobrodziejstw, jakie przyniesie wybudowanie tego typu obiektów. Daje nam to potwierdzenie, że włączenie się w tą inwestycję było dobrym pomysłem, żeby nie powiedzieć „strzałem w dziesiątkę”.

Wkładając swe siły w ww. prace nie zapominamy oczywiście o bieżących obowiązkach, gdyż sprawy mieszkańców i wygląd Osiedla zawsze są dla nas najważniejsze.

 

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu