Start Strona główna lista artykułów Rosnąca popularność spółdzielni mieszkaniowych w USA

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rosnąca popularność spółdzielni mieszkaniowych w USA Drukuj
wtorek, 19 marca 2013 14:49

Jak donosi USA Today, spółdzielnie mieszkaniowe są coraz popularniejsze na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. W modelu spółdzielni mieszkaniowych — członkowie spółdzielni są wspólnie właścicielami nieruchomości i mogą nie tylko korzystać z podatkowych i finansowych ulg, jakie mają właściciele domów, ale też wspólnie podejmują decyzję we wszystkich aspektach zarządzania ich kompleksami mieszkalnymi — co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych wspólnot mieszkaniowych. Pierwsza spółdzielnia w USA stworzona powstała w 1978 roku w Edina w Minnessocie. W ciągu ostatnich 30 lat utworzonych zostało wiele tego typu spółdzielni mieszkaniowych – najwięcej na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.  Spośród około 102 ogólnokrajowych spółdzielni mieszkaniowych, prawie 90 jest w stanie Minnesota i Iowa, głównie za sprawą lokalnych  polityków, którzy poparli koncepcję spółdzielczych kompleksów mieszkalnych.

Ponadto w Stanach Zjednoczonych spółdzielnie mieszkaniowe stanowią doskonały sposób dla osób starszych — na samodzielne funkcjonowanie — w otoczeniu ludzi w podobnym wieku. W związku z tym, że osoby urodzone w fali powojennego wyżu demograficznego osiągają właśnie wiek emerytalny, spółdzielnie mogą być doskonałym rozwiązaniem kwestii  mieszkaniowej dla seniorów szukających niezależnego, bezobsługowego życia i interakcji społecznych - powiedział Keith Jans, prezes Real Estate Development Equities z siedzibą w St Paul. - Myślę, że spółdzielnie mieszkaniowe seniorów mają ogromny potencjał rozwojowy - dodał Jans.

Podobnego zdania jest Brian Carey, wiceprezes ds. rozwoju. Wierzę, iż spółdzielczy model budownictwa mieszkaniowego będzie dynamicznie rozwijał się w przyszłości. Powiedział – Osoby starsze z wyżu demograficznego naprawdę napędzają popyt na tego typu mieszkania. Spółdzielnie oferują korzyści finansowe, ponieważ mieszkańcy mogą odliczać odsetki od kredytów hipotecznych i podatki od nieruchomości, podobnie jak właściciele domów jednorodzinnych - dodał Carey. Ponadto, w spółdzielni wartość kapitału członkowskiego wzrasta wraz z każdym rokiem zamieszkiwania w kompleksie mieszkaniowym przez członka spółdzielni. - powiedział Johnson.

Jednak nawet w dobie zastoju na rynku mieszkaniowym i wciąż spadających cen nieruchomości mieszkania w spółdzielniach mieszkaniowych cieszą się dużym zainteresowaniem i utrzymują swoją wartość.

Na podstawie tekstu  Alyssi Gerace

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu