Start Ogłoszenia

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ogłoszenia
Oferty mieszkań i lokali Drukuj

Spółdzielnia Mieszkaniowa PIAST w Katowicach ogłasza:


przetarg ustny nieograniczony na zawarcie umowy o ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego położonego w Katowicach przy ulicy:

- Ułańskiej 5/217 o powierzchni użytkowej 49,10 m2, składającego się z dwóch pokoi, przedpokoju, widnej kuchni, łazienki z WC, balkonu oraz pomieszczenia przynależnego - komórki o powierzchni użytkowej 4,60 m2 zlokalizowanej na XX kondygnacji stanowiący mieszkanie o łącznej powierzchni użytkowej 53,70 m2.

Cena wywoławcza: 308.300,00 zł;

Lokal przy ul. Ułańskiej 5/217, udostępniony zostanie zainteresowanym po wcześniejszym ustaleniu terminu oględzin  z  Administracją Osiedla „Tysiąclecie - Górne” ul. Tysiąclecia 90A w Katowicach (tel. 32 2541-990). 

Przetarg odbędzie się 26 maja 2022 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Zarządu Spółdzielni - pok. nr 14 przy ul. Zawiszy Czarnego 8 w Katowicach.

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata:

- wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej lokalu mieszkalnego na rachunek Spółdzielni: BGK – 69 1130 1091 8300 0000 0000 2506 najpóźniej w dniu  24 maja 2022 roku.

Osoba uczestnicząca w przetargu zobowiązana jest do złożenia oświadczenia po wygraniu przetargu o zapoznaniu się ze stanem faktycznym mieszkania i „Regulaminem przetargu na ustanowienie odrębnej własności lokalu i przeniesienia własności w SM ”Piast” w Katowicach (www.smpiast.pl) oraz do okazania w dniu przetargu dowodu wpłaty wadium.

Spółdzielnia zastrzega sobie prawo do unieważnienia przetargu w całości bez podania przyczyny.

Spółdzielnia Mieszkaniowa PIAST w Katowicach ogłasza:


nabór ofert na zasiedlenie lokalu mieszkalnego nr 194 położonego przy ul. Tysiąclecia 21 w Katowicach, pozostającego w zasobach Spółdzielni, na podstawie umowy najmu zawartej z właścicielem lokalu – osobą fizyczną, na czas określony wynoszący jeden rok z możliwością przedłużenia.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Katowicach oferuje najem lokalu mieszkalnego nr 194 przy ul. Tysiąclecia 21 w Katowicach, o pow. użytkowej  38,50 m2, składającego się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki z wc.

Właścicielem mieszkania pozostaje osoba fizyczna, Spółdzielnia działa na rzecz właściciela lokalu.

Pisemne oferty z numerem telefonu należy składać w Biurze Podawczym w siedzibie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej PIAST w Katowicach przy ul. Zawiszy Czarnego 8, w terminie do dnia 31 maja 2022 roku (wtorek) do godz. 16:30 wraz z: oświadczeniem o liczbie osób zgłoszonych do wspólnego zamieszkania w lokalu, zaświadczeniem o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach za okres ostatnich 6-ciu miesięcy brutto, dla każdej z osób w gospodarstwie domowym.

Oferty należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Tysiąclecia 21”. Oferty przesłane faksem lub e-mailem są nieważne.

Wywoławcza stawka czynszu wynosi 13,00 zł/m2/m-c. Czynsz nie obejmuje opłat za media tj. centralnego ogrzewania, dźwigu, wywozu nieczystości, wody i kanalizacji, opłaty te obowiązywać będą w wysokości faktycznego zużycia. Komisja kwalifikacyjna powołana przez Zarząd Spółdzielni oceni oferty biorąc pod uwagę wysokość zaproponowanej przez oferenta czynszu oraz w oparciu o analizę wskazanych powyżej dokumentów, stopień wiarygodności oferenta, kompletność załączonych dokumentów. 

Przed zawarciem umowy należy dokonać wpłaty kaucji zabezpieczającej odpowiadającej wysokości 2 miesięcznego czynszu. Osoba uczestnicząca w składaniu ofert po wyborze jej oferty zobowiązana jest złożyć oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem faktycznym lokalu, albowiem przyjmuje mieszkanie w takim stanie faktycznym, w jakim się ono się obecnie znajduje.  Spółdzielnia zastrzega sobie prawo odstąpienia bądź unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny w przypadku zaistnienia okoliczności nieznanych Spółdzielni w dniu sporządzania niniejszego zapytania ofertowego.

Lokal mieszkalny nr 194 położony przy ul. Tysiąclecia 21 w Katowicach może zostać okazany zainteresowanym po wcześniejszym ustaleniu terminu oględzin z Administracją Osiedla „Tysiąclecia - Dolne”, ul. Piastów 6, tel. 32 2540-087.

Bliższych informacji udziela Dział Członkowsko-Lokalowy i Pośrednictwa Mieszkaniowego pok. nr 14A przy ul. Zawiszy Czarnego 8 w Katowicach, tel. 32 254 65 05 wew. 143-145.

 
 • Najem lokali użytkowych:SM "Piast" oferuje najem lokali użytkowych na zasadzie umowy najmu na Osiedlu "Tysiąclecia" w Katowicach w pawilonach handlowych wolnostojących oraz w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Lokale użytkowe zlokalizowane są na Osiedlu gdzie zaspakajają potrzeby swoich kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców. Lokale użytkowe posiadają wysoką jakość, funkcjonalność, atrakcyjną lokalizację, dobre połączenie komunikacji miejskiej i samochodowej, liczne parkingi wokół pawilonów handlowych i budynków mieszkalnych.

Warunkiem zawarcia umowy lokalu użytkowego jest wniesienie kaucji zabezpieczającej najem lokalu użytkowego oraz przedłożenie kserokopii wpisu z handlowego lub wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.


SM "Piast" oferuje najem lokali użytkowych na zasadzie umowy najmu na działalność handlowo-usługowo lub biurową, lokale położone w budynkach mieszkalnych z przeznaczeniem na małe sklepiki, punkty usługowe, biura itp. przy ulicy:

 • Tysiąclecia 1 o pow. 8,16 m(kiosk wolnostojący obok przystanku na sprzedaż prasy, biletów itp.)


Tereny z parkingami i placami składowymi:


Ponadto SM "Piast" oferuje najem:

 • Miejsca postojowe w parkingach krytych i otwartych na terenie Zaplecza Technicznego Spółdzielni przy ulicy Tysiąclecia 84A w Katowicach na zasadzie abonamentu miesięcznego:
  • parking otwarty - 91,00 zł/m-c + VAT,
  • parking kryty - 149,00 zł/m-c + VAT - obecnie brak wolnych miejsc.

 • oraz w budynkach przy ul. Zawiszy Czarnego 2, 2A, 4, 4A, 6, 9 i 10 w Katowicach w następujących formach:
  • opłata za miejsce postojowe wygrodzone siatką - 160,00 zł/m-c + VAT
  • opłata za miejsce postojowe otwarte - 149,00 zł/m-c + VAT
  • opłata za miejsce postojowe dla jednośladów - 74,00 zł/m-c + VAT

Bliższych informacji odnośnie najmu udziela:

Zespół Członkowsko-Lokalowy i Pośrednictwa Mieszkaniowego
ul. Zawiszy Czarnego 8 w Katowicach, pok. nr 14 
tel.: 32 254-65-05 wew. 143-145, fax: 254-10-25
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 • Wynajem sali konferencyjnej:(kliknij, aby powiekszyć)


Więcej informacji oraz rezerwacje sali:

tel.: 32 254-65-05
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


DO WYNAJĘCIA

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast” w Katowicach ul. Zawiszy Czarnego 8

oferuje najem:

Lokali użytkowych na zasadzie umowy najmu:

- w budynkach mieszkalnych z przeznaczeniem na małe sklepiki, punkty

usługowe, biura, itp. przy ulicy:

- Tysiąclecia 84A w Katowicach (Baza Spółdzielni) o pow. użytkowej 64,00 m2;

- Tysiąclecia 78 w Katowicach o pow. użytkowej 46,00 m2;

- Piastów 8 w Katowicach o pow. użytkowej 47,80m2 od 1.07.2019r.,

Bliższych informacji udziela Zespół Członkowsko - Lokalowy
i Pośrednictwa Mieszkaniowego pok. nr 14 przy ul. Zawiszy Czarnego 8 w Katowicach (tel. 32 2546-505 wew. 143-145, fax. 2541-025)

 
Copyright © 2022 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.